ابراز خرسندی ایران از برگزاری موفقیت آمیز دور اول انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان تونس

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری موفقیت آمیز دور اول انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان تونس، به مردم و دولت این کشور تبریک گفت.

ابراز خرسندی ایران از برگزاری موفقیت آمیز دور اول انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان تونس

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) با ابراز خرسندی از برگزاری موفقیت آمیز دور اول انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات مجلس نمایندگان تونس و با تبریک به ملت و دولت دوست و برادر تونس، برگزاری این انتخابات و انتقال روان قدرت در تونس را بیانگر تقویت و تحکیم دموکراسی و نقش اساسی مردم این کشور خواند.

سید عباس موسوی با توجه به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس در روزهای آینده، ابراز امیدواری کرد دور دوم انتخابات در این کشور نیز با موفقیت برگزار شود.

گفتنی است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس قرار است روز 13 اکتبر (21 مهر) برگزار شود.

در انتخابات پارلمانی تونس که روز یکشنبه 14 مهر ماه برگزار گشت، دو حزب النهضه و قلب تونس پیشتاز بودند.نتایج اولیه انتخابات نشان می دهد که حزب النهضه با کسب 17.5 درصد آراء در مرتبه نخست و حزب قلب تونس به ریاست نبیل القروی با کسب 15.6 درصد در مرتبه دوم قرار گرفته است.طبق قانون سه روز مهلت برای اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی معین شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ابراز خرسندی ایران از برگزاری موفقیت آمیز دور اول انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان تونس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز خرسندی ایران از برگزاری موفقیت آمیز دور اول انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان تونس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید