المشاط خطاب به گریفیتس: ادامه محاصره به صلح یمن کمکی نمی کند

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور گفت که ادامه محاصره و توقیف کشتی ها کمکی به برقراری و ایجاد صلح در یمن نمی کند.

المشاط خطاب به گریفیتس: ادامه محاصره به صلح یمن کمکی نمی کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن و مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن روز دوشنبه در صنعاء با یکدیگر دیدار کردند.

وبگاه انصارالله گزارش داد که دو طرف در این دیدار درباره نتایج کوشش های گریفیتس برای حل سیاسی بحران یمن و سفرهای اخیر وی به منطقه در چارچوب عملیات صلح بحث و گفتگو کردند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در این دیدار از نماینده سازمان ملل به دلیل تعامل مثبت با طرحی که چندی پیش انصارالله آن را در آستانه پنجمین انقلاب 21 سپتامبر در مورد توقف درگیری ها ارائه نموده بود، تقدیر و تشکر کرد.

نماینده سازمان ملل در امور یمن نیز از طرح مهدی المشاط تقدیر و تشکر کرد و گفت که این طرح شرایط مناسب را برای فرآیند صلح ایجاد نموده است.

المشاط در ادامه به گریفیتس گفت که ادامه محاصره و توقیف کشتی ها به صلح یمن کمکی نمی کند و مواضع سازمان ملل در برخورد با اقدامات ظالمانه در حق ملت یمن، عادی باقی مانده است.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در این دیدار همچنین به ادامه بسته بودن فرودگاه بین المللی صنعاء پرداخت و گفت که این مساله باعث دو چندان شدن درد و رنج ده ها هزار نفر از بیمارانیمنی و کسانی که در خارج از یمن گرفتار شده اند، شده است.

المشاط بر ضرورت ایفای نقش سازمان ملل برای فشار به کشورهای متجاوز جهت بازگشایی این فرودگاه به اعتبار اینکه گامی به سمت صلح در یمن و منطقه محسوب می گردد، تاکید نمود.

از سوی دیگر، رئیس مجلس دولت نجات ملی یمن که هم در این دیدار حضور داشت، به شرایط انسانی سختی که مردم یمن از آن رنج می برند و اکنون به سطح فاجعه بار آن رسیده است، اشاره نمود و گفت که هر بار در دیدار با نماینده سازمال ملل در امور یمن این مسایل مطرح می گردد، اما هیچ تغییر در مواضع سازمان ملل مشاهده نمی گردد.

عبدالعزیز بن حبتور رئیس دولت نجات ملی یمن نیز در دیدار با گریفیتس از سازمان ملل خواست تا به کشورهای متجاوز به یمن، به منظور رعایت تعهداتشان در چارچوب توافقات سوئد فشار وارد کند.

نماینده سازمان ملل در امور یمن که دیروز (یکشنبه) وارد صنعاء شده بود، امروز (دوشنبه) با تعدادی از مسئولان انصارالله از جمله رهبر انصارالله نیز دیدار نموده است(جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "المشاط خطاب به گریفیتس: ادامه محاصره به صلح یمن کمکی نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المشاط خطاب به گریفیتس: ادامه محاصره به صلح یمن کمکی نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید