انواع مدل های مش مو و آموزش اصولی مش کردن مو با فویل

به گزارش وبلاگ سروری کیا، خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - شما تا چه حدی به زیبایی مو های خود اهمیت می دهید؟ گاهی با تغییر رنگ در چند رشته از مو های سر می توان زیبایی خاص و شیکی به مو های خود بخشید. در این مقاله درباره مش مو و آموزش انجام آن در خانه پرداخته شده است.

انواع مدل های مش مو و آموزش اصولی مش کردن مو با فویل

مش مو یکی از انواع مختلف رنگ کردن مو است. این عمل را هم در منزل و توسط خود فرد می توان انجام داد و هم در سالن های آرایش و توسط آرایشگران انجام می گردد. در این روش ابتدا باید قسمت هایی را که می خواهیم مش را قرار دهیم، دکلره کنیم و سپس اقدام به رنگ کردن آن ها نماییم. معمولا به رنگ کردن قسمت های دکلره شده مو رنساژ گفته می گردد. مش مو طرفدران زیادی در میان بانوان دارد، چراکه در این روش دسته های روشن و تیره مو در کنار یکدیگر زیبایی و جلای خاصی به مو های سر می دهند و در واقع یکی از پرکاربردترین راه هایی است که انجام اصولی و حرفه ای آن زیبایی خاصی به موی سر خواهد داد.

انواع مدل های مش مو

مش کردن مو مدل ها و طرح های متفاوتی دارد که بسته به سلیقه افراد نیز می توان در انجام آن ها خلاقیت و تنوع فراوانی ایجاد کرد. در ادامه به رایج ترین این مدل های اشاره می گردد:

  • مش هایلایت

در این مدل از مش، قسمت هایی از موی تیره را مانند تصویر زیر در حدود 2 یا 3 درجه روشن تر می نمایند:

  • مش لولایت

در این مدل از مش مو قسمت هایی از موی روشن را مانند تصویر زیر حدود 3 درجه تیره تر می نمایند:

  • مش فریزینگ

در این مدل از مش کردن مو معمولا دسته هایی از موی کاملا تیره را مانند تصویر زیر، حدود 9 درجه روشن می نماید یا برعکس دسته های از موی کاملا روشن را رنگ مشکی در خواهند آورد.

  • مش هاف لایت

در این روش طول مو ها به دو قسمت مساوی تقسیم می گردد و بالای مو ها تیره می ماند و پایین مو ها را باید بلوند روشن کرد.

انواع روش های مش کردن

با روش های زیادی می توان برای مش کردن مو اقدام کرد. اما متداول ترین تکنیک ها برای انجام مش مو به صورت اصولی دو روش زیر است:

1. استفاده از کلاه برای مش کردن مو

این روش از طریق کلاهی که دارای سوراخ های ریز و متعددی است، انجام می گردد. به این شکل که دسته های از مو را با قلاب از کلاه خارج نموده و عملیات دکلره و مش کردن بر روی آن ها انجام می گردد.

بیشتر بخوانید: مش مو؛ آشنایی با روش های مش کردن مو و انواع مش مو

2. مش کردن از طریق فویل

در این روش بعد از قرار دادن مواد مش مو بر روی دسته های جدا شده از موی سر، آن ها را تا زمان رنگ دریافت کامل در یک فویل می پیچند.

آموزش مرحله به مرحله مش کردن مو در منزل

اگر بخواهیم مش کردن مو را در منزل انجام دهید بهتر است که از روش ساده تر و کم دردسرتر بهره ببرید. در میان روش های یاد شده برای مش کردن مو، تکنیک مش کردن با فویل برای انجام در منزل مناسب تر است.

در ادامه به آموزش قدم به قدم آن پرداخته شده است:

  • انتخاب یک رنگ مناسب برای موهایتان

اگر اولین بار است که می خواهید نسبت به مش کردن مو های خود اقدام کنید، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که حداکثر 2 یا 3 درجه روشن تر و یا تیره تر از مو های خودتان باشد.

  • شانه کردن موها

موهای خود را به خوبی شانه کنید تا هیچ گره ای در آن ها وجود نداشته باشد.

  • دکلره کردن مو

ابتدا قسمت هایی از مو که قرار است مش شوند را با توجه به دستورالعمل نوشته شده روی بسته آن دکلره کنید. زیر قسمت های مو که باید دکلره شوند، یک ورق فویل باریک و بلند بگذارید تا مواد دکلره به قسمت های دیگر مو نفوذ نکند. بعد از قرار دادن مواد دکلره بر روی مو آن را با فویل پوشانده و منتظر بمانید تا رنگشان به پایه برسد.

  • شستن موهای دکلره شده

بعد از روشن شدن موها از طریق دکلره آن ها را با دقت بشویید.

  • انجام مش مو

بعد از آن که رنگ موی مورد نظر خود را آماده کردید، مو های دکلره شده را جدا کنید و سپس یک تکه فویل تمیز را زیر مو ها قرار دهید و با یک فرچه تمیز مو ها را به رنگ مو آغشته کنید. این کار باید با دقت فراوان انجام گردد. به طوری که تمامی تار های دکلره شده را با رنگ مو بپوشانید. بعد از آن مو های رنگ خورده را در فویل بپیچید. بعد از 30 دقیقه مو ها را چک کنید اگر هنوز رنگ نشده بودند دوباره منتظر بمانید. در انتها و پس رنگ دریافت کامل، مو ها را به خوبی بشویید و سپس خشک کنید.

نکته انتهای

در گذشته از پشت سر شروع به مش کردن مو می کردند، اما امروزه تجربه ثابت نموده است که اگر از بغل گوش سمت راست سر عملیات مش مو را شروع کنیم، به نتیجه مطلوب تری خواهیم رسید.

منبع: setare.com

به "انواع مدل های مش مو و آموزش اصولی مش کردن مو با فویل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع مدل های مش مو و آموزش اصولی مش کردن مو با فویل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید