بایدن: معتقدم ترامپ به زودی از قدرت عزل می گردد

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفته معتقد است دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی به زودی از قدرت عزل می گردد.

بایدن: معتقدم ترامپ به زودی از قدرت عزل می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 در این کشور گفت معتقد است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی این کشور به زودی از قدرت عزل می گردد.

بایدن که در منزل ند لامونت، فرماندار ایالت کانکتیکت برای جمع آوری درآمدهای انتخاباتی حضور داشت، علی رغم شروع روند استیضاح علیه ترامپ و تفرقه های سیاسی روزافزون در آمریکا گفت که بیش از هر زمان دیگر به آینده آمریکا خوش بین است.

معاون سابق رئیس جمهور آمریکا گفت که معتقد است ترامپ به زودی از قدرت عزل خواهد شد. او هشدار داد که حضور ترامپ در قدرت برای چهار سال دیگر به از بین رفتن ائتلاف ناتو منجر خواهد شد. او علاوه بر این هشدار داد که ترامپ ممکن است با اشتباهاتش آمریکا را وارد جنگ با ایران کند.

او در بخشی از سخنانش درباره ترامپ گفت: آنچه بیش از هر چیزی مرا درباره او نگران می نماید این است که هر چه فشارهای بیشتری به او وارد می گردد رفتارهایش عجولانه تر می گردد. از ریاست جمهوری او یک سال دیگر مانده و ممکن است به سادگی و به تصادف ما را وارد جنگ با ایران کند.

در آمریکا جنجال ها بر سر گفت وگوی تلفنی دونالد ترامپ با همتای اوکراینی خود ولودیمیر زلینسکی که به شروع تحقیقات استیضاح از رئیس جمهور آمریکا منجر شده هنوز ادامه دارد. روند رسوایی علیه ترامپ از آنجا شروع شد که آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا چند هفته پیش گفت که یک افشاگر مرموز از داخل دولت ترامپ، شکوائیه ای بسیار مهم علیه دولت تنظیم و آن را تسلیم دفتر بازرسی کل جامعه اطلاعاتی آمریکا نموده. شیف گفت که دولت در کوشش های کنگره برای دستیابی به این شکایت نامه مانع تراشی ایجاد می نماید.

مایکل آتکینسون، بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا در نامه ای برای شیف نوشت که به این نتیجه رسیده که شکایت مطرح شده نیازمند رسیدگی فوری است. او علاوه بر این نوشت که مسئله در زمره وظایف مهم و اصلی مدیر اطلاعات ملی آمریکا در برابر مردم این کشور است، اما دولت در روند رسیدگی به پرونده مانع تراشی می نماید.

مسئله جنجالی در گفت وگوی تلفنی ترامپ با زلیسنکی این است که رئیس جمهور آمریکا همتای اوکراینی خود را برای تحقیقات فساد از جو بایدن، یکی از نامزدهای بالقوه حزب دموکرات در انتخابات 2020 تحت فشار قرار داده و حتی، طبق ادعاهای مطرح شده در بعضی گزارش ها، اعطای یاری نظامی به اوکراین را به شروع این تحقیقات منوط نموده است.

این درخواست که او نه تنها آن را تکذیب ننموده، بلکه به صراحت آن را تأیید هم نموده از نظر دموکرات ها مصداق سوءاستفاده از قدرت، استفاده از منابع دولت برای پیشبرد منافع شخصی و گره زدن امنیت ملی آمریکا به برنامه ها و مطالبات فردی است و از این می تواند در زمره جرایم قابل اسیتضاح علیه او قرار گیرد.

مسئله استیضاح ترامپ یکی از مسائل کلیدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 است. این انتخابات قرار است روز 3 نوامبر 2020 (سوم آبان ماه 1399) برگزار گردد.

مسئله اصلی انتخابات، در یک کلمه دونالد ترامپ است و اینکه آیا او به عنوان رئیس جمهور مستقر می تواند بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب گردد یا خیر. همه نگاه ها به حزب دموکرات دوخته شده و نامزدی که آنها انتها برای رقابت با ترامپ معرفی می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بایدن: معتقدم ترامپ به زودی از قدرت عزل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: معتقدم ترامپ به زودی از قدرت عزل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید