ترفند هایی برای خوشمزه تر شدن خورش بادمجان

به گزارش وبلاگ سروری کیا، خورش بادمجان غذای دوست داشتنی خیلی از مردم در همه سنین است. خورش بادمجان را می توانید هم با مرغ و هم با گوشت می توانید تهیه کنید. بهتر است این خورش با بادمجان تازه باشد.

ترفند هایی برای خوشمزه تر شدن خورش بادمجان

به گزارش ایرنا، برای تهیه خورش بادمجان، قسمت سر بادمجان را جدا نکنید، چون خورش را زیباتر می نماید.

احتیاجی نیست مدت زمان طولانی برای جا افتادن این خورش باشد، چون بادمجان ها له می گردد. گوشت پخته شده و بادمجان های سرخ شده را در یک ماهیتابه بزرگ با نظم و بچینید.

برای تهیه سس خورش بادمجان، آب گوشت را از صافی بگذرانید تا پیازهایش جدا گردد، زعفران آب شده، رب گوجه، آب غوره، نمک و یک قاشق روغن حیوانی را به آب گوشت اضافه کنید و در ماهیتابه که گوشت و بادمجان هست آب زیادی نباشد.

راز و رمز خوشمزه شدن خورش بادمجان

سعی کنید از غوره تازه بهره ببرید.

اگر دوست دارید از گوجه فرنگی بهره ببرید، بگذارید گوجه ها فقط پخته شوند و پوست آن ترک نخورد و سالم بماند. پیاز داغ خلالی را که با قدری نمک و زردچوبه تفت داده اید را در دو دقیقه آخر روی خورش بریزید، پیازداغ ها نباید آبکی گردد و به صورت خمیری در بیاید.

با حرارت ملایم خورش را بپزید و هنگام پختن گوشت، درب قابلمه را ببندید. پس از آنکه گوشت شما پخت، درب قابلمه را باز بگذارید تا آب اضافه آن بخار گردد.

خورش بادمجان را اصلا بهم نزنید، چون سبب می گردد که مواد داخل خورش له بشوند. برای تزیین کردن کنار خورش می توانید قدری سیب زمینی را به صورت خلالی سرخ کنید و کنار آن بگذارید.

برای آنکه بادمجان هنگام سرخ شدن به روغن کمتری احتیاج داشته باشد، پس از آنکه بادمجان ها را پوست گرفتید و میان آن ها را شکاف بزنید، نمک بزنید و چند ساعت به حال خود بگذارید.

برای سرخ کردن بادمجان شعله را زیاد نکنید، زیرا بادمجان زود می سوزد و تلخ می گردد. سعی کنید بادمجان ها را با روغن کم سرخ کنید.

هنگام خرید دقت کنید که رنگ بادمجان باید به سیاهی بزند و همین طور بادمجان های کوچک و قلمی باشد.

برخی از خانم ها از بادمجان دلمه ای برای خورش بادمجان استفاده می نمایند.

بادمجان های دلمه ای بزرگ بوده و باید پس از پوست کندن و گرفتن تلخی، آن ها را باریک برش دهید و سرخ کنید. اما بادمجان معمولی بهتر است.

بادمجان کبابی

اگر می خواهید ازبادمجان کبابی بهره ببرید برای این کار بادمجان ها را شسته و آن ها را با پوست به سیخ بکشید و روی حرارت ملایم نگهدارید، مراقب باشید که حرارت کم باشد، زیرا شما بادمجان کبابی نمی خواهید و فقط وقتی که پوست آن کمی جمع شد، کافیست.

حالا بادمجان ها را از روی حرارت برداشته و بعد از خنک شدن پوست آن را به آرامی بکنید. سپس در ظرفی کمی روغن بریزید و بادمجان ها را با حرارت کم درون آن سرخ کنید.

با این روش بادمجان ها احتیاج به روغن کمتری دارند.

چنانچه می خواهید بادمجان را داخل فریزر نگهداری کنید حتما ابتدا آن ها را سرخ نموده و فریزری کنید.

در نیم ساعت آخر پخت خورش باید بادمجان ها را داخل خورش بگذارید تا آرام بپزد؛ اما مواظب باشید چنانچه از بادمجان فریزری استفاده می کنید هنگام کشیدن خورش، بادمجان زود له می گردد.

خورش بادمجان غذای دوست داشتنی خیلی از مردم در همه سنین است. خورش بادمجان را می توانید هم با مرغ و هم با گوشت می توانید تهیه کنید.

بهتر است این خورش با بادمجان تازه باشد. در ادامه این مطلب با فوت و فن خورش بادمجان برای خوشمزه تر شدن آشنا شوید.

منبع: فرارو

به "ترفند هایی برای خوشمزه تر شدن خورش بادمجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند هایی برای خوشمزه تر شدن خورش بادمجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید