فوت 450 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 8 ماه سالجاری

خبرنگاران/مازندران مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: در 8 ماهه سال جاری 450 نفر (340مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشت.

فوت 450 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 8 ماه سالجاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با بیان اینکه محور درون شهری با 125 نفر با افزایش 30 درصدی و جاده های برون شهری و راه روستایی با 325 و کاهش 2 درصدی فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسیده است، اظهار کرد: براساس این گزارش بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری، میاندرود با 71، بابل با 62 و قائمشهر و سیمرغ با 50 مورد بیشترین و گلوگاه با 5 مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

وی توضیح داد: در زمان وقوع تصادف 107 نفر از افراد عابرین پیاده، 92نفر سر نشین، 88 نفر موتور سوار، 85 نفر راننده و 7 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می گردد در این سازمان ثبت شده است، گفت: 10 هزار و 390 نفر مصدوم از تصادفات رانندگی در 7 ماه سال جاری به پزشکی قانونی مراجعه کردند.

عباسی یادآور شد: دستگاه های اجرایی مازندران می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فوت 450 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 8 ماه سالجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت 450 نفر ناشی از تصادفات رانندگی طی 8 ماه سالجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید