ماهواره استارلینک با پوشش خاص به مدار زمین می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، هنگامیکه در می 2019 میلادی اسپیس ایکس برنامه ماهواره اینترنتی خود به نام پروژه استارلینک را شروع کرد بسیاری از کارشناسان اشاره کردند این برنامه بلندپروازانه آسمان شب را غیر قابل رصد می نماید. زیرا ماهواره ها نور خورشید را منعکس می نمایند و رصد ستارگان برای دانشمندان فرایند مسئله ای خواهدبود.

ماهواره استارلینک با پوشش خاص به مدار زمین می رود

اکنون این شرکت راه حلی برای این مشکل یافته است. گوین شاتول رییس شرکت و مدیر عملیاتی آن اعلام نموده قرار است تا قبل از خاتمه سال 60 ماهواره استارلینک به آسمان ارسال شوند. این درحالی است که یکی از این ماهواره ها پوشش مخصوصی دارد که نور کمتری را منعکس می نماید. اگر این پوشش کارآمد باشد، روی تمام ماهواره های استارلینک استفاده خواهد شد.

شاتول در این باره گفت: ما آزمایشی انجام می دهیم تا بهترین روش برای انجام این کار را بیابیم. اسپیس ایکس باید مطمئن گردد که پوشش مذکور روی عملکرد ماهواره تاثیر منفی ندارد.

اسپیس ایکس میخواهد طی 12 ماه آینده هر 2تا3 هفته یکبار 60 ماهواره به مدار زمین بفرستد. به این ترتیب تا نیمه 2020 میلادی اینترنت برای سراسر دنیا فراهم می گردد. این شرکت در ماه می و همچنین در نوامبر 2019 میلادی دو محموله ماهواره را به مدار زمین فرستاد.

این در حالی است که شرکت هایی مانند فیس بوک، آزمازون و وان وب نیز تمایل دارند با ارسال ماهواره به مدار زمین سرویس های اینترنتی را فراهم نمایند. بنابراین بسیاری از ستاره شناسان هشدار داده اند این امر رصد ستارگان را مشکل می نماید و باید برای آن چاره جویی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ماهواره استارلینک با پوشش خاص به مدار زمین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره استارلینک با پوشش خاص به مدار زمین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید