مصرف چای کیسه ای چه عوارضی دارد؟

به گزارش وبلاگ سروری کیا، وقتی یک چای کیسه ای درون ظرفی حاوی آب نزدیک به نقطه جوش قرار می گیرد 11.6میلیارد گرانول های میکروپلاستیکی و 3.1میلیارد نانوذره پلاستیکی از خود آزاد می نماید.

مصرف چای کیسه ای چه عوارضی دارد؟

به گزارش، نتایج مطالعه جدید دانشمندان دانشگاه مک گیل نشان می دهد که کیسه های چای و دمنوش در هنگام مصرف میلیارد ها ذرات ریز پلاستیکی از خود آزاد می نمایند که در مقایسه با انواع دیگر بسته بندی های غذایی مقدار بسیار بالایی محسوب می گردد.

وقتی یک چای کیسه ای درون ظرفی حاوی آب نزدیک به نقطه جوش قرار می گیرد 11.6میلیارد گرانول های میکروپلاستیکی و 3.1میلیارد نانوذره پلاستیکی از خود آزاد می نماید.

سازمان بهداشت دنیای در گزارشی در ماه اگوست بیان کرد که ذرات ریز پلاستیکی که در بطری ها، کیسه ها و لوسیون های بدن وجود دارند به آب های سراسر دنیا نفوذ می نمایند. ریزگرد های پلاستیکی از فرسایش بقایای پلاستیکی بزرگ تر فراوری می شوند که خطر جدی برای حیات جانوران دریایی به شمار می روند.

محصولات آرایشی و بهداشتی مانند کرم های پاکسازی، لوسیون های بدن و خمیر دندان ها نیز حاوی ریزگرد های پلاستیکی هستند. ریزگرد های پلاستیکی در 80 از منابع آب شیرین دنیا، آب شهری و بطری های آب وجود دارند. هوا و محصولات غذایی نیز شامل ذرات پلاستیکی هستند.

بسیاری از دولت ها برای کاهش مصرف پلاستیک در محیط زیست اقداماتی انجام داده اند. اتحادیه اروپا نیز در حال وضع قانونی برای محدود کردن استفاده از میکروپلاستیک ها در محصولات آرایشی و شوینده است.

منبع : خبرآنلاین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مصرف چای کیسه ای چه عوارضی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف چای کیسه ای چه عوارضی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید