نشست تخصصی زیست فناوری کویر، فرصت ها اول آبان در دانشگاه سمنان برگزار می گردد

دبیر اجرایی نشست تخصصی زیست فناوری کویر در دانشگاه سمنان گفت: این نشست اول آبان به منظور آشنایی با روش های مختلف تجاری سازی فرآورده های زیستی با حضور متخصصان برگزار می گردد.

نشست تخصصی زیست فناوری کویر، فرصت ها اول آبان در دانشگاه سمنان برگزار می گردد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، به منظور آشنایی با روش های مختلف تجاری سازی فرآورده های زیستی با حضور صاحبنظران و متخصصان، نشست تخصصی زیست فناوری کویر، فرصت ها، اول آبان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می گردد.

دبیر اجرایی این نشست تخصصی در مصاحبه با دانشجو با اعلام این خبر گفت: زیست فناوری و میکرو ارگانیسم ها، زیست فناوری میکروبی و صنعت، زیست پالایی، فرآیند های تخمیری، سیستماتیک و زیست فناوری گیاهی، گونه های نادر گیاهی و جانوری و فراوری فرآورده های نوترکیب محور های این نشست تخصصی یک روزه است.

شمس الضحی ابوالمعالی با بیان اینکه در این نشست اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور و شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه زیست فناوری نیز حضور دارند اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این نشست چالش های ورود با بازار کار بیوتکنولوژیک آنالیز و در جهت تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و بازار کار این رشته گام برداریم.

ابوالمعالی به محور های پژوهشی دانشگاه سمنان در زمینه زیست فناوری اشاره نمود و اضافه کرد: به کارگیری میکروارگانیسم های بومی کلکسیون میکروبی دشت کویر در فناوری های مختلف به ویژه فراوری دارو های آنتی بیوتیک، آنتی فانجال و آنتی کنسر، استفاده از زیست فناوری میکروبی برای کاستن و از بین بردن ترکیبات شیمیایی طبیعی در زنجیره غذایی و دام و طیور و شناسایی و مطالعه تک یاخته های آب های کویری از طرح های پژوهشی است که به عنوان ماموریت ملی از سوی ستاد توسعه زیست فناوری به دانشگاه سمنان واگذار شده است.

لازم به ذکر است، این نشست به همت گروه زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه سمنان برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نشست تخصصی زیست فناوری کویر، فرصت ها اول آبان در دانشگاه سمنان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تخصصی زیست فناوری کویر، فرصت ها اول آبان در دانشگاه سمنان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید