هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی گزارش نشده است

به گزارش وبلاگ سروری کیا، رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا به امروز هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کروناویروس در مراکز تحت پوشش این سازمان گزارش نشده است از تعطیلی مهدهای کودک و مراکز توانبخشی در مناطق قرمز و زرد که از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام می شود، در سه روز ابتدایی هفته آینده خبر داد.

هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی گزارش نشده است

به گزارش وبلاگ سروری کیا، وحید قبادی دانا امروز جمعه در جمع وبلاگ سروری کیا با بیان اینکه برای مقابله با ویروس کرونا و کنترل شیوع و بروز این ویروس، سازمان بهزیستی اقدامات خود را از بهمن ماه آغاز کرد، گفت: این سازمان اولین دستورالعمل و بخشنامه برای مواجهه با ویروس کرونا را در تاریخ پنجم بهمن ماه تهیه و ارسال کرد. تمام تلاش ما این است که از شیوع و بروز این ویروس در سراسر کشور و خصوصا مناطق پرخطر که در شرایط قرمز و زرد هستند جلوگیری شود. بنابراین مهدهای کودک و مراکز توانبخشی در مناطق قرمز و زرد که از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام می شود، در سه روز ابتدایی هفته آینده تعطیل خواهند بود.

به گفته وی، این تصمیم با هدف قطع زنجیره شیوع و سرایت کرونا ویروس اتخاذ شده و مطابق با دستورات و ابلاغیه ستادملی مبارزه با کرونا خواهد بود. همچنین از تاریخ دوم اسفندماه، کمیته پیشگیری از بیماری های واگیردار در ستادمرکزی و تمام ادارات کل سازمان بهزیستی تشکیل شده و روزانه جلساتی را تشکیل می دهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: دستورالعمل های ویژه ای برای مبارزه با ویروس کرونا برای شیرخوارگاه های سراسر کشور و همچنین خانه های کودک و بیش از 660 مرکز شبه خانواده در سراسر کشور اتخاذ شده است. این دستورالعمل ها همچنین به بیش از 15 هزار مهد کودک در سراسر کشور تهیه و ارسال شده است.

به گفته قبادی دانا، برای مراکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان و افراد دارای معلولیت و معلولان ذهنی و جسمی و حرکتی و بیماران روانی مزمن که در بیش از هزار مرکز در سراسر کشور هستند، دستورالعمل ها و ابلاغیه هایی تهیه و به آنان ابلاغ شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: جهت اجرای دستورالعمل های ابلاغی برخی موارد مانند اختصاص اتاق قرنطینه و بیمار در مراکز نگهداری سالمندان و افراد دارای معلولیت، افراد بیمار دارای اعتیاد و ... نیاز به بودجه خاصی نداشتیم. با این وجود لغو ملاقات ها با این افراد در این مراکز در دستورالعمل ها آمده است. همچنین از تاریخ دوم اسفند تمام مرخصی های مدیران سازمان بهزیستی و همایش ها و نشست ها و ... تا خاتمه اسفند لغو شده است.

قبادی دانا با اشاره به اینکه جلسات آموزشی برای مدیران و کارشناسان در سراسر کشور برگزار شده است، گفت: کارشناسان خیریه ها و مراکز همکار با بهزیستی همچنین فایل های آموزشی ارسال شد. ادارات بهزیستی استان ها و شهرستان ها باید مفاد بخشنامه ها را اجرا کنند.

وی با اشاره به اجرای دستورالعمل ها برای تهیه لوازم بهداشتی وموادضدعفونی کننده همچون ماسک و ... توضیح داد: مبلغ 14 میلیارد ریال برای مراکز شبانه روزی نگهداری سالمندان، بیماران روانی مزمن، معلولان جسمی و حرکتی و ذهنی اختصاص داده شده و با سرانه 30 هزارتومان برای هر نفر به حساب مراکز واریز شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: همچنین برای 1150 مرکز اقامتی معتادین، مراکز خانه امن، خانه های سلامت و بچه ها خیابانی، مراکز شبه خانواده و نگهداری فرزندان هم مجموعا 14 میلیارد ریال اختصاص داده شده است که در هفته آینده واریز خواهد شد.

به گفته قبادی دانا، در مجموع 28 میلیارد ریال برای تهیه لوازم بهداشتی، موادضدعفونی کننده، ماسک و ... جهت پیشگیری از شیوع کروناویروس به مراکز نگهداری بهزیستی در سراسر کشور اعتبار تخصیص داده شده است. البته ما در ارتباط با تهیه وسایل و تجهیزات و مواد لازم دچار مشکل هستیم که امیدواریم با مدیریت صحیح که از سوی وزارت بهداشت در جریان است این وسایل در اختیار مراکز بهزیستی قرار بگیرد.

وی افزود: سامانه ای برای ثبت بیماران مشکوک به کرونا و کرونا مثبت در مراکز شبانه روزی بهزیستی اختصاص داده شده است و تا به امروز چند مورد مشکوک را در مراکز بهزیستی قم، فارس، خراسان رضوی و تهران داشته ایم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: موارد مشکوک در استان های ذکر شده مورد بررسی قرار گرفتند و تا به امروز هیچ مورد مثبتی برای تست کرونا در مراکز نگهداری شبانه روزی گزارش نشده است.

قبادی دانا با بیان اینکه آمادگی های لازم در این خصوص وجود دارد، اظهار کرد: دستور العمل های لازم ارسال شده تا در صورت مشاهده موارد مشکوک، چه اقداماتی باید انجام شود. در صورت مثبت شدن تست کرونا برای یکی از افراد حاضر در مراکز نیز تعیین شده است که چه اقداماتی باید صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی گزارش نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی گزارش نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید