چرا برانکو و دبیاسی مربی تیم ملی نشدند؟

به گزارش وبلاگ سروری کیا، جانی دبیاسی دوباره در خصوص حضور در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران صحبت کرد. او در این باره گفته است: من به سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران نزدیک بودم، اما همه چیز در دقایق پایانی تغییر کرد و شیوع ویروس کرونا همه چیز را کلاً بست.

چرا برانکو و دبیاسی مربی تیم ملی نشدند؟

این خبر بدون شک نمی تواند دروغ باشد. جانی دبیاسی با توجه به تجربیاتی که در دوران مربیگری پشت سر گذاشته و همچنین شرایط سنی اش نیازی به بازارگرمی ندارد. مضاف بر اینکه مربی شناخته شده ای است. پیشتر سایت ایتالیایی از حضور وی در تیم ملی ایران خبر داده بود. سایت ایتالیایی تریبونا ترویسو در گزارشی با تیتر دبیاسی سرمربی ایران شد، او جام جهانی قطر را می خواهد نوشت: توافق برای عقد قراردادی دو و نیم ساله حاصل شده و تنها امضای رسمی باقی مانده است. سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال آلبانی با وجود تنش بین ایران و آمریکا در تهران مشغول به کار خواهد شد.

اما فدراسیون فوتبال این خبر را غیر واقعی قلمداد کرد؛ شاید به این خاطر که می خواست به دراگان اسکوچیچ ثابت کند از ابتدا او گزینه مربیگری تیم ملی بوده در حالی که بر همگان واضح و مبرهن است که مسائل مالی فدراسیون فوتبال باعث چنین انتخابی از سوی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شده است.

چرا جانی دبیاسی برای تیم ملی؟ آیا او مگر پیش از این داعیه حضور در تیم ملی فوتبال ایران یا تیم ملی کشور دیگری را داشته است؟

از پاسخ این سؤال ها که بگذریم باید به این نکته اشاره کنیم که گزینه مربیگری تیم ملی بعد از استعفای مارک ویلموتس، برانکو بود تا جایی که سفیر ایران در کرواسی هم نشستی در این باره با سرمربی اسبق تیم پرسپولیس داشت و قرار بود برانکو با کاهش خواسته های مالی خود راهنمایی تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده بگیرد.

اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در زمانی که هنوز مهدی تاج استعفا نکرده بود در نشستی که با هم داشتند به این نکته اشاره کردند که در این برهه از زمان باید مربی خارجی ای را به خدمت بگیرند که فوتبال ایران و فوتبالیست های ایرانی را به خوبی بشناسد چرا که تیم ملی در موقعیت حساسی قرار گرفته است و برای صعود به جام جهانی باید در 4 بازی آینده پیروز گردد و از سویی در صورت جذب مربی جدید خارج از این چارچوب زمان برای تیم ملی از دست خواهد رفت. همه اعضا روی برانکو اتفاق نظر داشتند و حتی جلسه هیئت رئیسه برای انتخاب برانکو هم امضا شد، اما با رفتن مهدی تاج به یکباره ورق برگشت و برانکو که دیگر نمی توانست صبر کند به مسقط رفت و راهنمایی تیم ملی عمان را بر عهده گرفت. نگاه حرفه ای او به گونه ای بود که حتی برگزاری بازی محبت آمیز با ایران را در تاریخ 8 خرداد برنامه ریزی کرد که البته این ملاقات به بهانه شیوع ویروس کرونا احتمالاً لغو و به تاریخ دیگری موکول می گردد.

به راستی چرا جانی دبیاسی یا برانکو نه و چرا در نهایت مربی تیم های خونه به خونه و ملوان سرمربی تیم ملی شد؟ عملکرد خوب این مربی در این فصل از بازی های لیگ برتر به همراه صنعت نفت، شناخت کافی او از فوتبال ایران و فوتبالیست های ایرانی و از همه مهمتر دستمزد 200 هزار دلاری او باعث انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی شد. در این باره صحبت های صادق درودگر که هم اکنون رئیس سازمان مالی فوتبال است و به عنوان مدیر عامل باشگاه ملوان زمینه ساز حضور این مربی در فوتبال ایران بوده در این گزینش تأثیر گذار بود؛ و در یک کلام درد این انتخاب بی پولی بود. فدراسیون فوتبال آنقدر بی پول است که پاداش 22 میلیون تومانی بازیکنان تیم ملی فوتسال بانوان به بهانه قهرمانی در جام ملت های آسیا را از دو سال پیش پرداخت نکرده است!

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو

به "چرا برانکو و دبیاسی مربی تیم ملی نشدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برانکو و دبیاسی مربی تیم ملی نشدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید