آشنایی با هشت بام تهران

به گزارش وبلاگ سروری کیا، بام تهران در واقع یکی از جذاب ترین نقاط شهر تهران است. جایی که می توانید بر فراز همه شهر قرار بگیرید و بر فرشی نورانی زیر پای خود نگاه کنید.

آشنایی با هشت بام تهران

پایتخت ایران مان همواره دیدنی های بسیاری داشته و مورد توجه گردشگران بیشماری بوده و هست. مکان ها و مقاصد گردشگری عالی که می توانند ساعات خوش و خاطره انگیزی را برایمان به همراه داشته باشند. گاهی بعضی از این مناطق که اتفاقاً طبیعی هم هستند، می توانند در تنهایی ها، شادی ها، غم ها، و هر حس دیگری، آرامشی برایمان بیاورند که در هیچ جای دیگری نمی توانیم بیابیم. مثل بام های تهران . بله بام ها.

شاید ندانید برای آنکه همه تهران زیر پای تان باشد، روشنی های شهر را ببینید و در این فصل، هوای سرد صورتتان را نوازش دهد؛ در حالی که گرمای یک لیوان قهوه و یا چای دستانتان را گرم می نماید، می توانید به چندین نقطه از تهران زیبا بروید و بر بامی از اینهمه تشبیهات دل انگیز بایستید. پس با وبلاگ سروری کیا بمانید تا ببینید که صفحه گردشگری چند نمونه از این بخش های تهران را دارد تا به شما معرفی کند.

بام تهران کجاست ؟

بام تهران در واقع یکی از جذاب ترین نقاط شهر تهران است. جایی که می توانید بر فراز همه شهر قرار بگیرید و فرشی نورانی را زیر پای خود نگاه کنید. آرامشی ژرف داشته باشید و با یک حس قدرت، کلی حال دلتان را خوب کنید. در بعضی از این بام ها تفریحاتی هست مانند بام توچال، در بعضی خوراکی های خوشمزه و در بعضی سکوتی محض. ما را همراه باشید، اینجا تعدادی از زیبا ترین بام های تهران قرار گرفته اند که شاید تا به حال از آن ها بی خبر بوده اید.

 • بام توچال تهران

  کاپ مقام اول بام ها را در پایتخت، بام توچال تهران ربوده است. سال هاست که بام تهران را همان توچال می شناسند. با آن پیاده روی لذت بخش و دیدنی های بسیار وَ حس و حال خوب رسیدن به اوج. گاهی تفریح کردن. گاهی اتوبوس های برقی را سوار شدن و به ارتفاعات رسیدن. آنجا امکانات بسیاری برای خوشمزه گردی هم هست. مثل سفارش دادن یک کاسه آش داغ در سرمای شب های زمستان و نشستن بر کوهی از زیبایی و نوش جان کردن. وه چه عالی که این ساعات خوش را با یار همیشگی هم گذراند.

  از سویی بام تهران یا همان توچال یک مجموعه بی نظیر است. با ورزش ها و سرگرمی هایی که حسابی سر ذوق بیاوردتان. بگ جامپینگ، سورتمه، پینت بال، زیپ لاین و بسیاری بازی ها و ورزش های هیجان انگیز را در خود جای داده است.

  به علاوه که الان که در فصل زمستان هستیم و پیست اسکی توچال پر تردد است بیشتر ورزشکاران و کوه نوردان هم از همین جا راهی مقصد خود می شوند. همینطور که می توانید سری هم به تله کابین اینجا بزنید. و مطلب تله کابین توچال را هم قبل از رفتن مطالعه بفرمایید.

 • بام ولنجک

  شاید نام این بام را خیلی نشنیده باشید ولی بارها به همان جا رفته اید. یا شاید هم می دانستید کجاست اما هنوز فرصت رفتن را نیافته باشید. خوب برای رسیدن به آنجا باید به خیابان بوستان سوم برسید. خواهید دید که بسیاری سواری ها آنجا ایستاده اند و سرنشینان و دیگر افراد از تماشای شهر لذت می برند. جایی برای نشستن هم هست. محله ولنجک تهران اتفاقاً می تواند جای خوبی هم برای کسانی باشد که فقط راهی بام ها می شوند تا از سکوت و هوای تازه آن بهره ببرند. خوب اینجا کاملاً برای شماست. یکی از بام های تهران که اتفاقاً در کوچه پس کوچه ها هم واقع شده و یک نقطه دنج و بی سرو صداست.

 • بام بوکان

  ساخت و ساز های بسیاری در منطقه بوکان تهران، اجرا شده و مدت هاست که دستخوش تغییرات است. برج ها و آپارتمان های بلند قامت منطقه بوکان شاید کمی محبوبیت این بام را کاسته باشد. اما هنوز هم زیبایی های مخصوص به خودش را دارد. راستش آرامش عجیبی آنجا حاکم است و جزء لاینفک این بام شده است. تمام چراغ های زیبای شهر به اندازه یک نقطه خواهند شد اگر به آن جا سر بزنید. در این صورت خودتان خواهید دید که زیبا بودن این بام، حرفی کاملاً بی غلو است.

 • بام محک

  حتماً نام بام محک هم برایتان آشناست و هم قبلاً بار ها به آنجا سر زده اید. جایی پر تردد برای تهرانی ها. شلوغ و پر رفت و آمد. در انتهای بلوار اوشان قرار گرفته است و باید بیمارستان محک را رد کنید تا به آنجا برسید. غروب آفتابش دیدنی است و شب های سرد زمستانی اش بی نظیر. بهتر است اگر بام توچال مد نظرتان نبود و به بام های دیگر هم دور بودید و دسترسی نداشتید حتماً سری به بام محک بزنید. ایستگاه ها و جایگاه هایی برای نشستن و نظاره کردن شهر در این مکان قرار داده شده و امکانات خوبی هم برای ماندن یکی دو ساعت را داراست.

 • بام نیاوران

  نمی دانم تا به حال برایتان پیش آمده به منطقه جماران نیاوران رفته باشید یا نه. در این منطقه ارتفاعاتی وجود دارند که آنجا را به یکی از بام های جذاب و نسبتاً خلوت شهر تبدیل نموده است. اگر بام نیاوران را به عنوان یکی از مقاصد بام های تهران خود قرار دادید خواهید دید که کمی با گذشته فرق نموده است. آن دنج بودن خود را از دست داده و خیلی ها دیگر برای ایستادن بر اوج تهران سراغ آن می آیند. با این حال شاید بتوانید در این شب ها زمانی خلوت و آرام را در این بام پیدا کنید. مثلاً بعد از ساعت 12 شب حتماً برایتان عالی خواهد بود. فقط لباس گرم همراه خود ببرید.

 • بام آرژانتین

  چه چیز جالبی، آرژانتین هم بام دارد. یکی دیگر از بام های تهران که هنوز زیبا و دنج است. در خیابان الوند قرار گرفته و وقتی به آن می رسید گویا در قلب شهر قرار گرفته اید. کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که آنجا را بلد باشد. تقریباً گمنام است اما منظره بی نظیری از شهر تهران را در برابر دیدگان تان قرار خواهد داد و خاطره خوشی را در ذهنتان.

 • بام بوعلی

  در اتوبان یادگار امام و بلوار شهید ذبیحی هم می توانید بر یکی دیگر از بام های تهران بایستید. بام بوعلی خلوت و کمتر شناخته شده در شهر تهران. این بام هم چندی است که تغییرات زیادی نموده و اخیراً دستخوش ساخت و ساز های بسیاری شده است. اما اگر تصمیم دارید به آنجا بروید باید بگویم هنوز هم می توانید بخشی از زیبایی های تهران را آنجا ببینید. ساعاتی آرام و خلوت با آرامشی دلپذیر که حال دلتان را خوب خواهد نمود.

 • بام تونل رسالت

  در منطقه توانیر یکی دیگر از بام های تهران قرار گرفته که منظره ای جدید تر از این شهر را برایتان به نمایش می گذارد. بام تونل رسالت که باز هم حسی از وجود شما در قلب شهر را برایتان تداعی می نماید. بسیار منحصر به فرد است و برای آنکه به آن برسید می توانید به پارک نظامی گنجوی بروید. اگر به این بام سر بزنید خواهید دید که نسبت به سایر بام ها مناظری از شلوغی های شهر را برایتان به نمایش خواهد گذاشت. شاید دیدن یک زندگی ماشینی برایتان در شب بسیار جذاب باشد. تقریباً به همین علت هم هست که این بام یکی از شلوغ ترین در بین دیگر بام های تهران است.

منبع: پیام دلتا

به "آشنایی با هشت بام تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با هشت بام تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید