آمریکا برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره به تهدید رو آورد

به گزارش وبلاگ سروری کیا به نقل از یو اس ای تودی، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، هشدار داد که صبر ایالات متحده در قبال پیشنهاد این کشور به ایران برای شرکت در مذاکرات 1+5 نامحدود نیست.

آمریکا برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره به تهدید رو آورد

وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته از آمادگی واشنگتن برای حضور در مذاکرات غیر رسمی با ایران و اعضای گروه 1+5 اطلاع داد. اما ایران تا به امروز به این پیشنهاد پاسخی نداده است.

ند پرایس در کنفرانس روزانه خبری خود و در پاسخ به این پرسش که آیا مهلتی برای این پیشنهاد آمریکا وجود دارد، مدعی شد: اقدام ایران در فاصله دریافت از تعهدات هسته ایش در چارچوب توافق موسوم به برجام، این موضوع را به چالشی اضطراری بدل نموده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: صبر ما نامحدود نیست، اما اعتقاد داریم همانطور که موضع رئیس جمهوری در این باره روشن و صریح است. دیپلماسی موثرترین راه برای حصول اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی است.

ند پرایس در همین زمینه روز گذشته گفته بود، ما یک پیشنهاد کلی روی میز قرار دادیم که اگر ایران به تعهدات برجامی خود بازگردد ما نیز حاضریم با توجه به نکاتی که اشاره کردیم به این توافق بازگردیم.

وی اضافه نموده بود، ما یک پیشنهاد خاص نیز روی میز قرار دادیم و آن این است که ایالات متحده حاضر است با ایرانی ها در چارچوب توافق 1+5 تعامل و ملاقات کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح نموده بود، به جای موضع گیری از این تریبون، تکرار می کنم که این پیشنهاد روی میز است.

ند پرایس گفته بود، ما امیدواریم ایرانی ها مایل باشند که در آنجا حضور داشته باشند. چرا که اعتقاد داریم در چارچوب 1+5 می توانیم با یکدیگر درباره این مسائل و پرسش های سخت به پیشرفت دست یابیم.

مقام های دولت جو بایدن می گویند، توافق هسته ای موسوم به برجام تا پیش از خروج دولت دونالد ترامپ از این توافق در مهار برنامه هسته ای ایران پیروز عمل می کرد و اکنون در صورتی که ایران تعهدات هسته ای خود را طبق برجام به طور کامل اجرا کند، آمریکا نیز به برجام بازخواهد گشت.

مقام های جمهوری اسلامی ایران طی هفته های اخیر در مقابل اعلام نموده اند که آمریکا باید پیش از بازگشت به برجام یا همزمان با بازگشت به برجام، اقدام به لغو تحریم ها کند و پس از آن ایران آغاز به بازگشت به تعهدات خود می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره به تهدید رو آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره به تهدید رو آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید