شکست طرح سوءقصد به جان رئیس جمهوری بلاروس

به گزارش وبلاگ سروری کیا، سرویس امنیت فدرال روسیه دو تبعه بلاروسی را دستگیر کردند که قصد راه اندازی کودتای نظامی در بلاروس و سوء قصد به جان الکساندر لوکاشنکو را داشتند و در این رابطه با آمریکا و لهستان نیز ارتباط داشتند.

شکست طرح سوءقصد به جان رئیس جمهوری بلاروس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سروری کیا به نقل از خبرگزاری نووستی، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس روز شنبه در جمع وبلاگ سروری کیا از دستگیری گروهی که برنامه سوء قصد به جان وی و فرزندانش را ریخته بودند، خبر داد. به گفته وی، این افراد برای اجرای نقشه خود قصد داشتند یکی از فرزندان او را نیز گروگان بگیرند.

لوکاشنکو با اشاره به اینکه علت علنی نشدن این مسئله، به دلیل کمبود اطلاعات از این ماجرا بود، اضافه نمود: اکنون اطلاعات بیشتری در این زمینه داریم و مشخص شده که گروهی قصد داشتند در بلاروس شورش و سپس یک کودتای خزنده براه بیاندازند که در این هدف خود شکست خوردند و همه آنها دستگیر شده اند .

رئیس جمهوری بلاروس همچنین یادآور شد که سرویس های اطلاعاتی خارجی و حتی آمریکایی ها در این ماجرا نقش داشتند.

در این رابطه، سرویس امنیت فدرال روسیه نیز تأیید کرده است که دو تبعه بلاروسی- یک کارشناس سیاسی و یک وکیل- دستگیر شده اند که متهم به برنامه ریزی برای اجرای یک کودتای نظامی در بلاروس و سوء قصد به جان الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور این کشور هستند.

طبق اطلاعات دفتر مطبوعاتی سرویس امنیت فدرال روسیه، افراد بازداشت شده با مقامات آمریکایی و لهستانی نیز در ارتباط بودند. به نظر می رسد این دو فرد در حال برنامه ریزی برای اجرای کودتای نظامی در بلاروس، بر اساس سناریوی انقلاب رنگین با استفاده از برخی افراد محلی و ملی گرایان تندروی اوکراینی بوده و حتی در صورت امکان، درصدد سوء قصد به جان الکساندر لوکاشنکو بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شکست طرح سوءقصد به جان رئیس جمهوری بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست طرح سوءقصد به جان رئیس جمهوری بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید