خبرنگاران تمام علائم سرماخوردگی می توانند علائم کرونا در بچه ها باشند

به گزارش وبلاگ سروری کیا، دزفول- خبرنگاران- رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تمام علائم مربوط به سرماخوردگی در بچه ها مانند تب، سرفه، آبریزش بینی، گلودرد، بی حالی، سردرد و تمایل به خواب بیشتر می توانند علائم کووید 19 در بچه ها باشند.

خبرنگاران تمام علائم سرماخوردگی می توانند علائم کرونا در بچه ها باشند

زهره سخاوت پور روز سه شنبه به رسانه های دزفول بیان کرد: مسائل گوارشی مانند اسهال، استفراغ و درد شکم نیز می توانند از علائم کرونا در بچه ها باشند.

وی با بیان اینکه سه بخش بیمارستان عظیم دزفول درگیر کووید 19 هستند، اضافه نمود: این موضوع به شدت پرستاران را خسته نموده چرا که برای دومین سال هنگام عید نمی توانند در کنار خانواده های خود باشند.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهارداشت: شهروندان حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و خریدها را به صورت یکجا انجام دهند تا از تردد بیشتر جلوگیری گردد.

وی اضافه نمود: با شیوع موج چهارم کرونا در کشور و شرایطی که در شهرستان دزفول حاکم شده بسیاری از مردم درگیر شده اند این در حالی است که ویروس جهش یافته نسبت به سه دوره قبلی تمام گروه های سنی را درگیر می نماید.

سخاوت پور ادامه داد: در موج های قبلی ابتلا و مرگ و میر مربوط به سالمندان بود ولی اکنون بچه ها، نوزادان و گروه های سنی نوجوان و جوان هم درگیر هستند و مرگ در گروه سنی جوان و نوجوان اتفاق می افتد.

وی ابتلای بچه ها به کرونای انگلیسی را متاثر نماینده خواند و از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: حساسیت نداشتن خانواده ها روی بچه ها، پرستاران را دلسرد می نماید؛ افراد باید از ماسک سه لایه استفاده نمایند تا بتوانند ایمنی را به 95درصد افزایش دهند.

شهرستان دزفول دروضعیت قرمز کرونا واقع شده است و تا به امروز 2 مورد مثبت کرونای انگلیسی در این شهرستان مشاهده شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تمام علائم سرماخوردگی می توانند علائم کرونا در بچه ها باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تمام علائم سرماخوردگی می توانند علائم کرونا در بچه ها باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید