زیرساخت های اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج وجود ندارد

به گزارش وبلاگ سروری کیا، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج، گفت: در حال حاضر امکان اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج به دلیل عدم وجود زیرساخت های لازم وجود ندارد و اجباری شدن آن می تواند منجر به ایجاد سدی در امر ازدواج گردد.

زیرساخت های اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج وجود ندارد

محمد مهدی تندگویان در گفت وگو با وبلاگ سروری کیا، اظهار کرد: با توجه به عدم دسترسی تمام جوانان در تمام مناطق کشور به خدمات روانشناسی و مشاوره، اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج به علت نبود زیرساخت های اجرایی آن در کشور میسر نیست.

وی همچنین این را هم گفت که ممکن است در چنین شرایطی اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج، منجر به ایجاد یک سد در امرازدواج گردد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، اضافه کرد: قانونگذار زمانی می تواند مشاوره پیش از ازدواج را اجباری کند که تمام زیر ساخت های استفاده از آن در تمام نقاط کشور حتی روستاهای دور افتاده وجود داشته باشد.

تندگویان همچنین با تاکید بر لزوم تحت پوشش بیمه قرار دریافت خدمات روانشناسی و مشاوره، ادامه داد: از سوی دیگر برای اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج احتیاج است خدمات مشاوره و روانشناسی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند که در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

وی گفت: گاها دو جوان به دلیل نداشتن مهارت کافی در تشکیل زندگی مشترک دچار اختلافاتی می شوند. نباید تنها بر افزایش امر ازدواج تاکید داشت چراکه افزایش ازدواج در صورت نداشتن مهارت های زندگی و عدم شناخت صحیح زوجین از یکدیگر می تواند به امر طلاق نیز منجر گردد. از این رو مشاوره پبش از ازدواج در صورت فراهم کردن زیرساخت های آن در تمام نقاط کشور و برای تمام جوانان بیش از پیش احساس می گردد.

تندگویان در سرانجام اضافه کرد: همچنین اگر بتوانیم نظام جامع مددکاران اجتماعی را برای هرخانواده ایرانی ساماندهی کنیم، بخش بزرگی از آسیبهای روانی و اجتماعی کشور مدیریت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زیرساخت های اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های اجباری شدن مشاوره پیش از ازدواج وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید