چطور اپلیکیشن ها را در آیفون مخفی کنیم؟

به گزارش وبلاگ سروری کیا، سیستم عامل آی او اس، با توجه به نوع اپلیکیشن هایی که انتخاب کرده اید، یک نام برای ان انتخاب می کند. اما اگر قصد تغییر نام آن را داشتید، می توانید روی پوشه لانگ پرس کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید. سپس نام جدید را در آن تایپ کنید.

چطور اپلیکیشن ها را در آیفون مخفی کنیم؟

اگر از حجم زیاد اپلیکیشن های روی هوم اسکرین خود خسته شده اید و به دنبال راهی برای مخفی کردن آن ها هستید، می توانید از قابلیتی به نام اپ لایبرری (App Library) در آی او اس 14 کمک بگیرید.

قابلیت مذکور به شما این اجازه را می دهد تا اپلیکیشن های خود را در دسته بندی های مختلف مرتب کنید. سپس آن ها را در صفحه جداگانه ای در سمت راست صفحه هوم گوشیتان نمایش می دهد.

اپ لایبرری نه تنها قادر به سازماندهی اتوماتیک صفحات هوم گوشیتان است، بلکه می تواند با مخفی کردن اپلیکیشن ها، هوم اسکرین خلوتی را برایتان به ارمغان آورد. برای آشنایی با قابلیت های اپل لایبرری و مخفی کردن اپلیکیشن ها در هوم اسکرین، در ادامه با ما همراه باشید.

روی اپلیکیشنی که قصد مخفی کردن آن را دارید، با انگشت فشار دهید تا منویی ظاهر شود. در این منو، گزینه هایی وجود دارد که محتوای آن به نوع اپلیکیشن انتخابی بستگی دارد. برای مثال، اگر مایکروسافت تیمز را انتخاب کرده باشید، این منو گزینه های برقراری تماس جدید و یا شروع یک چت را نشان می دهد. اما در همه موارد، یک گزینه (با رنگ قرمز) برای حذف اپلیکیشن وجود دارد که باید روی آن تپ کنید.

حال دو انتخاب پیش رو دارد: حذف اپلیکیشن از گوشی یا حذف آن از هوم اسکرین. دومی را انتخاب کنید. در اینجا، اپلیکیشن را در اپ لایبرری مشاهده خواهید کرد.

اما اگر اپلیکیشن انتخابی، از قبل در اپ لایبرری وجود نداشت، پس از تپ کردن روی Remove App، دو گزینه حذف اپلیکیشن یا انتقال به اپ لایبرری را پیش رو خواهید داشت.

حتی این امکان برای کاربران فراهم شده تا یک صفحه کامل از اپلیکیشن ها را مخفی کنند؛ که برای این کار باید:

روی قسمتی خالی صفحه تپ کرده و انگشت خود را برای چند ثانیه نگه دارید.

سپس روی علامت سه نقطه ای که در قسمت پایینی صفحه مشاهده می شود، تپ کنید.

در اینجا می توانید نسخه کوچکی از تمامی صفحات خود (به استثنای اپ لایبرری و تودی ویو) را مشاهده کنید. پایین هر کدام از صفحات، یک علامت وجود دارد و برای مخفی کردن هر صفحه، باید آن علامت را بردارید. در آخر روی گزینه Done که در قسمت بالایی و سمت راست صفحه جای گرفته، تپ کنید.

برای بازگرداندن یا قابل رویت کردن صفحه نیز می توانید دوباره همین مراحل را دنبال کرده و علامت صفحه مورد نظر را بزنید.

کاربران گوشی های آیفون می توانند از پوشه ها یا همان فولدر ها در هوم اسکرین خود به منظور دورهم آوردن اپلیکیشن های مشابه و آزادسازی فضایی بیشتر کمک بگیرند. برای این کار باید:

روی اپلیکیشن مدنظر لانگ پرس (نگه داشتن انگشت برای چند ثانیه) کنید.

اپلیکیشن را روی یکی دیگر از اپلیکیشن هایی که قصد دارد ان ها را در یک گروه قرار دهید، انتقال دهید.

در اینجا، یک آیکون خاکستری رنگ نمایش داده می شود که حاوی آیکون های اپلیکیشن ها در پوشه است. روی این آیکون تپ کنید تا باز شود و به اپلیکیشن های موجود در آن دسترسی داشته باشید.

سیستم عامل آی او اس، با توجه به نوع اپلیکیشن هایی که انتخاب کرده اید، یک نام برای ان انتخاب می کند. اما اگر قصد تغییر نام آن را داشتید، می توانید روی پوشه لانگ پرس کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید. سپس نام جدید را در آن تایپ کنید.

برای حذف یک اپلیکیشن از پوشه نیز می توانید با وارد شدن به پوشه، روی اپلیکیشن مدنظر لانگ پرس کرده و آن را به بیرون از پوشه در قست دیگری از هوم اسکری انتقال دهید. اگر همه اپلیکیشن ها از پوشه حذف شوند، پوشه نیز به صورت اتوماتیک محو می شود.

اگر می خواهید یک پوشه را حذف کنید، باید روی آن لانگ پرس کرده و گزینه Remove Folder را انتخاب کنید. در این حال، تمامی اپلیکیشن ها موجود در پوشه را می توانید در اپ لایبرری مشاهده کنید.

منبع: آی تی ایران

منبع: فرادید

به "چطور اپلیکیشن ها را در آیفون مخفی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور اپلیکیشن ها را در آیفون مخفی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید