کتاب

بیوگرافی سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال

سعید معروف با نام کامل میرسعید معروف لَکرانی والیبالیست اهل ایران، بازیکن و کاپیتان معروف تیم ملی والیبال ایران و عضو باشگاه زنیت کازان است.

27 اردیبهشت 1399

چرا لندن به پایتخت طلاق جهان مشهور شده است؟

خبرنگاران: در میان شهرهای جهان لندن، پایتخت انگلیس بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده است به طوری که به پایتخت طلاق جهان مشهور شده است.

21 اسفند 1398

داستان زندگی لوئی بریل، مخترع خط نابینا ها

وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: در سال 1952، جسد لوئی بریل، پسر چرم دوز و زین ساز فـقیری از اهـالی دهکده کوپوری، واقع در ایالات سن ومارن، که چند سال قبل از آن تاریخ، در گورستان زادگاهش به خاک سپرده شده بود، به مقبره پانتئون پاریـس -آرامگاه مشاهیر فرانسه-...

6 اسفند 1398

پری ملکی: هرجا موسیقی باشد آرامش هم هست

با اینکه بعد از انقلاب خوانندگی بانوان در ایران عملاً ممنوع شد، اما به ایران آمد؛ چون اعتقاد داشت بستر کار، عشق و فعالیتش اینجاست.

4 بهمن 1398

دلایل رسوب برنج و کاغذ در گمرک

معاون امور گمرکی گمرک ایران با اشاره به رسوب 1500 کانتینر برنج گفت: مشخص تعرفهٔ بخش قابل توجهی از کالاها در سیستم هماهنگ شده سازمان جهانی گمرک، بر اساس کاربرد کالا صورت می گیرد.

28 دی 1398

هر شهروند تهرانی سالانه 300 ساعت در ترافیک است

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی گفت: ما 110 کتابخانه در شهر داریم، اما متاسفانه 8 سال می گردد در این کتابخانه ها کتاب وارد نشده و این مایه تاسف و خجالت است.

21 دی 1398

شاهی که از خودش عکسی سلفی با کپشن دارد!

براساس خبرهای بدست رسیده، ناصرالدین شاه قاجار که اولین فردی بود که عکاسی را در ایران رواج داد، عکسی سلفی با کپشنی مرتبط دارد که در کتابخانه ملی نمایش داده می گردد. این خبر پیرامون عکس سلفی ناصرالدین شاه نگارش شد.

14 دی 1398

نمکی: به جای طبیب، حکیم تربیت کنیم

وزیر بهداشت گفت: در خدمت رسانی به مردم نباید دچار سیاست زدگی شویم؛ امروز نیازمند این هستیم که به جای طبیب، حکیم تربیت کنیم.

22 آذر 1398

اسلوونی مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022 شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت نمایشگاه کتاب فرانکفورت، اسلوونی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال 2022 که از 19 تا 23 اکتبر برگزار می گردد به عنوان مهمان افتخاری حضور خواهد داشت.

18 آذر 1398

کاهش رشته های دانشگاه جامع علمی و کاربردی

حمید نصرتی قانعی- همدان ـ خبرنگار:رئیس دانشگاه جامع علمی وکاربردی کشور گفت: با هدف افزایش کیفی سازی آموزش های مهارتی و کاربردی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کد رشته های دانشگاه از 12 هزار کد رشته به حدود 5 هزار کد رشته تغییر کرده است.

2 آذر 1398