صنایع دستی

موزه نقاشی پشت شیشه با نمایش آثار صفویه تا معاصر بازگشایی می گردد

مدیر موزه نقاشی پشت شیشه گفت: با اتمام پروژه های مرمتی موزه نقاشی پشت شیشه بازگشایی این موزه با چیدمان آثار صفویه تا معاصر که بر اساس یک روابط تاریخی از تکامل تا پیشرفت این هنر در کشور ایران است، به نمایش عموم گذاشته می گردد.

8 تیر 1399

تخریبگر بافت تاریخی ابرکوه به حبس محکوم شد

مسئول واحد حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: تخریب کننده بافت تاریخی ابرکوه به شش سال و 9 ماه حبس محکوم شد.

4 تیر 1399

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از اماکن گردشگری استان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در روز طبیعت، از اماکن پذیرایی و تفریحی گردشگری استان بازدید کرد.

1 خرداد 1399

رفتارهای مشکوک را به میراث فرهنگی اطلاع دهید

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران از دهیاران و معتمدان محلی خواست تا اتفاقات مشکوک در حوزه میراث فرهنگی را به یگان حفاظت استان تهران اطلاع دهند.

28 اردیبهشت 1399

تبدیل مسجد ورامین به تفریحگاه معتادان

ایرنا/ براساس خبرهای واصله، تبدیل مسجد ورامین به تفریحگاه معتادان بخاطر کمبود نیروی انسانی دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ورامین صورت گرفت.

13 اردیبهشت 1399

پروتکل تعطیلی و بازگشایی موزه ها و تاسیسات گردشگری ابلاغ شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مقررات و پروتکل های تعطیلی و بازگشایی موزه ها و تاسیسات گردشگری را ابلاغ و تاکید نمود: واحدهای تعطیل شده حق بازگشایی خودسرانه ندارند.

11 اردیبهشت 1399

اعلام ممنوعیت ورود به سایت های جهانی خوزستان

ایسنا/ براساس سخنان مدیرکل میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان، ممنوعیت ورود به سایت های جهانی خوزستان بخاطر شیوع کرونا اعمال شد.

10 اردیبهشت 1399

شروع به کار اولین همایش ملی نساجی سنتی در یزد

خبرنگاران/یزد نخستین همایش نساجی سنتی با موضوع غیاث الدین نقشبند یزدی از صبح امروز به میزبانی دانشگاه آزاد یزد شروع بکار کرد.

28 فروردین 1399

افزایش غنای موزه میراث روستایی گلستان

خبرنگاران/گلستان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: دومین بنای روستایی استان گلستان جهت انتقال به موزه میراث روستایی گلستان اهدا شد.

26 فروردین 1399

کشف و ضبط 941 قلم اشیای اصل و بدل تاریخی در استان گلستان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از کشف 941 قلم اشیای اصل و بدل تاریخی از ابتدای امسال تا به امروز در سطح استان اطلاع داد.

13 بهمن 1398

دستگیری 3 حفار غیرمجاز در اسدآباد همدان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از دستگیری سه حفار غیرمجاز در اسدآباد اطلاع داد.

30 دی 1398

سفیران و کارداران 10 کشور از جاذبه های طبیعی و تاریخی گلستان بازدید کردند

سفیران و کارداران 10 کشور آسیایی، اروپایی و آمریکای مرکزی که به عنوان مهمانان ویژه سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین به گلستان سفر نموده اند، از جاذبه های طبیعی و تاریخی این استان بازدید کردند.

18 دی 1398

سفره خانه های سنتی یزد استاندارد سازی می شوند

معاون گردشگری ادارهکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی یزد گفت: سفرهخانههای سنتی در طرح تطبیق واحدهای گردشگری قرار گرفته و استانداردسازی میشوند.

15 دی 1398

عقب ماندگی ما در حوزه گردشگری به وضوح مشهود است

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: سهم ما از تجارت جهانی در حوزه گردشگری، کمتر از نیم درصد است و این آمار به خوبی عقب ماندگی ما در این حوزه را نشان می دهد.

16 آبان 1398

مراسم گرامی داشت روز جهانی گردشگری در خوزستان برگزار شد

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: باوجود تنوع موقعیت های تاریخی و باستانی در بیشتر مناطق خوزستان، از ظرفیت های گردشگری این استان هنوز به شکل مطلوب استفاده نشده است.

13 آبان 1398

رویایی که تا قبل از انتها کار دولت دوازدهم به حقیقت می پیوندد

ساخت موزه های جدید در کشور تا قبل از خاتمه کار دولت دوازدهم آرزویی هست که ساخته شدن 25 موزه جدید در کشور گامی برای تحقق آن به حساب می آید. موزه های کشور می توانند گردشگران را به خود جذب نموده و اقتصاد کشور را متحول نمایند.

13 آبان 1398